Monitor Asus ProArt PA27AC 237" IPS WQHD, 2560x1440, HDR10, HDMI, Thunderbolt 3

727,94 s DPH 606,62 € bez DPH
Vypredané
27” grafický monitor, IPS panel, QHD rozlišení, obnovovací frekvence až 120 Hz (VRR), kalibrace barev s věrností Delta E < 2, barevné pokrytí 100% sRGB/Rec.709, DisplayHDR400, pomocné nástroje QuickFit Virtual Scale a ProArt Preset / Palette / Widget.
Výrobca:
Obj. čislo:
PEN34710206
EAN:
4712900846799
na sklade
vypredané

Monitor Asus ProArt PA27AC 237" IPS WQHD, 2560x1440, HDR10, HDMI, Thunderbolt 3

27″ monitor Asus ProArt PA27AC s IPS panelem a s kalibrací barev bude vyhovovat potřebám všech profesionálů, kteří se věnují grafickému designu, editaci fotografií či střihu videí. Své využití však nalezne také v herním koutku, kdy přijde vhod náruživým hráčům všeho druhu, kteří nejvíce ocení nízkou dobu odezvy 5 ms a variabilní snímkovou frekvenci obrazovky až 120 Hz pro ostré herní vizualizace. Monitor je pak certifikován pro použití s operačními systémy Windows a Mac OS, takže potěší vášnivé „jablíčkáře“, kteří tak získají 100% jistotu plné kompatibility se svým milovaným zařízením od značky Apple. Monitor má tenké rámečky, což mu dodává atraktivní vzhled a navíc vypadá opticky větší.

27palcový monitor Asus ProArt PA27AC s vestavěným IPS panelem a s kalibrací barev bude vyhovovat profesionálním grafickým umělcům, filmařům, fotografům i dalším náročným uživatelům.

Hlavní přednosti

 • Asus PA27AC bude vyhovovat grafickým umělcům, filmařům i fotografům
 • Skvěle se hodí pro editaci fotografií, obrázků, videí a práci v CAD programech
 • Je vhodný také pro hraní her či sledování filmů, seriálů a živých přenosů
 • Monitor je certifikován pro použití s operačními systémy Windows a Mac OS
 • 27″ displej s IPS panelem vám zprostředkuje rozlišení 2560 x 1440 px
 • Nabízí minimální odezvu 5 ms a variabilní obnovovací frekvenci až 120 Hz
 • Panel se rychle překresluje bez jakéhokoliv zpoždění či náznaku po rozmazání
 • Monitor se pyšní podporou HDR 10 a certifikací DisplayHDR400
 • Jas 400 nitů umožní práci na přímém světle i v přesvětlených místnostech
 • Na monitor vždy perfektně uvidíte díky širokým pozorovacím úhlům až 178°
 • Adaptice-Sync zamezí trhání obrazu při grafických úpravách i hraní her
 • Ultra-Low Blue Light omezí emise modrého světla pro ochranu vašeho zraku
 • Flickerless eliminuje blikání, takže monitor tolik neunavuje vaše oči
 • Podpora HDR10 zvyšuje jasné vyznění obrazu bez ohledu na zdrojový obsah
 • Rozšiřuje možnosti zobrazení i v těch nejtmavších či nejsvětlejších scénách
 • Průmyslové standardy a široké barevné pokrytí zajistí výrazně sytější barvy
 • Statický kontrastní poměr 3000 : 1 zajistí živé a vysoce realistické barvy
 • Monitor je z výroby kalibrován pro extrémně realistické barvy ΔE < 2
 • Nástroj ProArt Palette umožní dokonalé přizpůsobení displeje od A do Z
 • Prametry můžete měnit prostřednictvím intuitivní nabídky na obrazovce
 • QuickFit Virtual Scale slouží k náhledu dokumentů ve skutečné velikosti
 • Zobrazuje překryvnou vrstvu na obrazovce pro ulehčení všech grafických úloh
 • ProArt Preset vám poskytne režimy pro rychlou úpravu barevného gamutu
 • Vždy si tedy zvolíte přesně takový režim, který vám aktuálně nejvíce vyhovuje
 • Součástí monitoru jsou také 2 reproduktory o akustickém výkonu 2 W RMS
 • Grafické výstupy DP 1.2, HDMI 2.0 či USB-C podporují širokou škálu zařízení
 • Thunderbolt 3 spojuje ohromnou šířku pásma se všestranností portu USB-C
 • Toto rozhraní poskytuje bleskurychlý přenos dat až 40 GB/s
 • Asus PA27AC je dodáván s praktickým rychloupínacím stojanem
 • Umožňuje až 90° otočení monitoru ve směru i proti směru hodinových ručiček
 • Stojan tak poskytuje možnost horizontálního i vertikálního sledování
 • Sledování na výšku přijde vhod během procházení kódů, dokumentů či tabulek
 • Vertikální orientace je vhodná také pro multimediální obsah ze sociálních sítí
 • Monitor Asus ProArt PA27AC ocení mladomileniálové i lidé z generace Z

Kalibrační řešení

Monitor Asus ProArt PA27AC se může pochlubit průmyslovými standardy 100% sRGB/Rec. 709 a 72% Adobe RGB pro maximální pokrytí barevného spektra. To však ani zdaleka není vše! Monitor je totiž z výroby kalibrován, aby poskytoval co nejvěrnější barvy ΔE < 2. Toto kalibrační řešení pak využívají nejuznávanější hollywoodští profesionálové, aby zajistili, že bude obsah zobrazen přesně tak, jak bylo zamýšleno. Dále nabízí pokročilé úpravy včetně 14bitové vyhledávací tabulky (LUT) pro přesnost barev a testování rovnoměrnosti s mřížkou 5x5.

Monitor ASUS ProArt PA27AC je kalibrován tak, aby poskytoval co nejvěrnější barvy Delta E < 2.

Podpora hardwarových kalibrátorů

Monitor ASUS ProArt PA27AC je rovněž kompatibilní s nejvýznamnějšími hardwarovými kalibrátory na trhu, jako je X-rite i1 Display Pro nebo Datacolor Spyder 5. Tyto kalibrační sondy poté měří a analyzují barevné možnosti každé obrazovky pro zvýšení přesnosti profilu, kdy poskytují jednoduchý, srozumitelný a automatizovaný proces kalibrace barev s možností výběru z několika přednastavených kombinací bílého bodu, jasu, kontrastu a hodnoty gamma.

Monitor ASUS ProArt PA27AC je rovněž kompatibilní s nejvýznamnějšími hardwarovými kalibrátory na trhu, jako je X-rite i1 Display Pro nebo Datacolor Spyder 5.

Nabídka pro výběr parametrů

Grafický monitor ASUS ProArt PA27AC je vybavený nástrojem ProArt Palette, který umožní dokonalé přizpůsobení displeje prostřednictvím jednoduchého nastavení parametrů, jako je barevný odstín, hodnota jasu, teplota nebo gama křivka. Tyto parametry jsou pak velice snadno přístupné prostřednictvím intuitivní nabídky, kterou naleznete přímo na obrazovce pro vyšší přehlednost a lepší flexibilitu zobrazení. Monitor poté podporuje hodnoty gama 2,4, 2,2, 2,0 a 1,8 pro přirozeně vypadající obraz a plynulejší přechody mezi barevnými odstíny.

Díky nástroji ProArt Palette monitor ASUS PA27AC umožní dokonalé přizpůsobení displeje prostřednictvím jednoduchého nastavení parametrů, jako je barevný odstín, hodnota jasu, teplota nebo gama křivka.

Překryvná vrstva

Další velice praktickou inovací je Asus QuickFit Virtual Scale, který slouží k náhledu dokumentů ve skutečné velikosti. Uživatelé tak díky tomu mohou vidět ještě před tiskem, jak přesně bude jejich návrh vypadat. Tento nástroj totiž zobrazuje překryvnou vrstvu na obrazovce, kdy zahrnuje funkce pro zobrazení středu, papírového formátu či poměru stran, virtuální pravítko, zarovnávací mřížku, rozličné nástroje pro editaci a mnoho dalších grafických vychytávek.

Nástroj Asus QuickFit Virtual Scale slouží k náhledu dokumentů ve skutečné velikosti před tiskem.

Režimy pro rychlé úpravy

Exkluzivní nástroj ProArt Preset od společnosti Asus vám poskytne hned několik režimů pro rychlou úpravu barevného gamutu – Standard, sRGB, Scenery, Reading, Darkroom a User Mode (celkem 2 vlastní nastavení). Můžete mezi nimi přepínat a zvolit si přesně takový režim, který aktuálně potřebujete, ať už upravujete obrázky, fotografie či video.

Exkluzivní nástroj Asus ProArt Preset vám poskytne několik režimů pro úpravu barevného gamutu – Standard, sRGB, Scenery, Reading, Darkroom a User Mode.

Pozorovací úhly a rychlá odezva

Rozměrný 27″ monitor s (QHD) rozlišením až 2560 x 1440 px je vybavený IPS panelem, který nabízí špičkový obraz se širokým pozorovacím úhlem 178° v horizontální i vertikální rovině, díky čemuž uvidíte dobře na monitor i z boku. To oceníte zejména při multitaskingu, během sportovních přenosů či při filmových večírcích s početným obsazením, takže je monitor Asus ProArt ideálním řešením pro společné sledování ve více lidech.

Minimální doba odezvy činí pouhých 5 ms, takže se panel překresluje velice rychle bez jakéhokoliv zpoždění či sebemenšího náznaku po rozmazání. Tato vlastnost obrazovky pak potěší převážně PC hráče, kterým rychlejší překreslování panelu pomůže povznést jejich herní výsledky na zcela novou úroveň.

Grafický monitor Asus ProArt PA27AC je vybavený IPS panelem, který nabízí parádní QHD rozlišení.

Ostré vizualizace

Adaptive-Sync umožňuje výjimečný vizuální zážitek, kdy zamezí trhání obrazu při hraní her a přehrávání videí. Proměnlivá obnovovací frekvence (VRR) až 120 Hz umožňuje tvůrcům provádět rychlé renderování, i kontrolu kvality na jednom displeji současně. Zapomeňte tak na rušivou latenci obrazu, kvůli které nelze upravit video tak, jak si přejete. Ostré vizualizace poté přijdou vhod také náruživým hráčům, neboť si Adaptive-Sync poradí s nepravidelným načítáním dat na GPU i při vykreslování opravdu náročného herního obsahu.

Monitor ASUS ProArt PA27AC s technologií Adaptive-Sync nabízí proměnlivou obnovovací frekvenci až 120 Hz pro rychlé renderování a plynulé hraní her.

Za světla i za tmy

K dokonalosti obrazu přispívá podpora HDR10, kdy vysoký dynamický rozsah s profesionálním barevným gamutem zvyšuje jasné vyznění obrazu, takže si můžete vychutnat obrovské spektrum barev. Rozšiřuje možnosti zobrazení různých odstínů i v těch nejtmavších či nejsvětlejších scénách, takže zajistí optimální jas, kontrast i špičkový barevný výkon bez ohledu na zdrojový obsah.

Abyste mohli nerušeně pracovat i na přímém světle či v přesvětlených místnostech, je třeba věnovat pozornost maximální hodnotě jasu – čím vyšší je jas, tím výraznější jsou světlé oblasti. Certifikace DisplayHDR400 představuje další úroveň, kterou se pyšní monitory s maximálním jasem až 400 nitů, jako je právě model Asus ProArt PA27AC.

Monitor ASUS ProArt PA27AC s certifikací DisplayHDR400 garantuje maximální jas 400 nitů, což vám umožní pracovat na přímém světle i v přesvětlených místnostech.

Monitor pro všechny multimediální scénáře

Funkce Asus SplendidPlus Video Inteligence je určená běžným uživatelům, kdy nabízí hned 8 přednastavených režimů – Standard, Krajina, Divadlo, Hra, Noční režim, sRGB, Čtení a Temná místnost, které jsou optimalizované pro různé situace, prostředí i konkrétní multimediální scénáře. Každý režim má své vlastní nastavení jasu, kontrastu, barevné teploty, ostrosti a mnoho dalších parametrů, které vám pomohou vyladit si vizuální podání na míru vašemu obsahu.

Funkce Asus SplendidPlus Video Inteligence nabízí 8 přednastavených režimů, které jsou optimalizované pro různé situace, prostředí i konkrétní multimediální scénáře.

Krása tkví v oku pozorovatele

Monitor je vybaven hned několika technologiemi pro ochranu zraku, takže představuje fantastické řešení pro každodenní použití. Technologie Ultra-Low Blue Light omezí emise nebezpečného modrého světla z obrazovky až o několik desítek %, čímž snižuje riziko poškození vašeho zrakového ústrojí. Flicker-free / Flickerless výrazně zvyšuje komfort během sledování tím, že snižuje úroveň blikání LED podsvícení, které při delším sledování namáhá a unavuje vaše oči. Monitor Asus ProArt tak jednoduše pečuje o váš zrak v každém ohledu, čímž pomáhá chránit vaše zdraví za každé situace.

Technologie Flickerless eliminuje blikání LED podsvícení, takže monitor Asus ProArt PA329C tolik neunaví vaše oči.

Horizontální i vertikální orientace

Monitor ASUS ProArt PA27AC cílí také na mladomileniály a generaci Z! Je totiž dodáván s vysoce praktickým rychloupínacím stojanem, díky kterému nastavíte monitor do požadované pozice již za pár sekund. Až 90° otočení obrazovky ve směru i proti směru hodinových ručiček usnadní přepínání mezi horizontální a vertikální orientaci sledování, kdy monitor na výšku přijde vhod při procházení rozličných kódů, dokumentů, tabulek, webových stránek či multimediálního obsahu ze sociálních sítí, jako je kupříkladu Twitter, Facebook, Instagram, TikTok či Vero. Stojan navíc usnadňuje připevnění displeje pomocí nástěnného držáku VESA o rozměrech 100 x 100 mm, kdy se montáž monitoru obejde i bez užití šroubů.

Monitor ASUS ProArt PA27AC cílí také na mladomileniály a generaci Z, kdy je dodáván se stojanem s vertikální orientaci sledování.

Bohatá konektivita

Monitor ASUS ProArt PA27AC vyniká také bohatou konektivitou. Pro bezkonkurenční rozšiřitelnost a všestranné ultrarychlé připojení jsou zde 2 porty USB-C, které podporují technologii Thunderbolt 3 s přenose dat o rychlosti až 40 GB/s, USB 3.1 pro poskytování napájení až 45 W pro externí zařízení a DisplayPort pro spolehlivé připojení k PC. S rozhraním TB 3 můžete sériově připojit hned několik monitorů přes jediný port i bez užití rozbočovače či spínačů. Rovněž zde nechybí 3,5mm audio výstup, takže můžete do monitoru zapojit také sluchátka, náhlavní soupravy, reproduktory či jiné audio systémy pro ještě bohatší multimediální zábavu všeho druhu.

Monitor ASUS ProArt PA27AC vyniká také bohatou konektivitou, včetně portu Thunderbolt 3, díky čemuž jej připojíte k širokému spektru zařízení.

Specifikace

 • Značka: Asus
 • Řada: ProArt
 • Model: PA27AC
 • PN: 90LM02N0-B01370
 • Určení: grafický monitor

Obrazovka

 • Povrch displeje: matný
 • Technologie podsvícení: W-LED
 • Technologie panelu: IPS
 • Pozorovací úhly: 178° / 178°
 • Úhlopříčka displeje: 27″
 • Rozlišení displeje: 2560 x 1440 px (QHD)
 • Poměr stran: 16 : 9 / 1,778 : 1
 • Rozteč pixelů: 0,233 mm
 • Jemnost: 109 PPI (42 ppcm)
 • VRR technologie: Adaptive-Sync
 • Základní obnovovací frekvence: 60 Hz
 • Maximální obnovovací frekvence: 120 Hz
 • Minimální doba odezvy: 5 ms
 • Podpora Trace Free: Ano
 • Vysoce dynamický rozsah: HDR10
 • Certifikace VESA pro dynamický rozsah: DisplayHDR400
 • Maximální úroveň jasu: 400 cd/m²
 • Podpora FRC: Ano
 • Barevná hloubka panelu: 8-bit
 • Podpora LUT: Ano (14-bit)
 • Celkový počet barev: 16 777 216
 • Sytost barev: 100% sRGB / 72% Adobe RGB
 • Statický kontrastní poměr: 3000 : 1
 • Kontrastní poměr (HDR, Max) : 8 000 : 1
 • Kontrastní poměr ASUS Smart (ASCR) : 100 000 000 : 1
 • Věrnost barev: ΔE < 2
 • Kalibrační řešení: ProArt
 • Teplota barev: až 5 režimů
 • Nastavení barev: R,G,B,C,M,Y
 • Nastavení gama křivky: 1,8 / 2,0 / 2,2 / 2,4
 • Podpora Flicker-Free: Ano
 • Redukce emisí modrého světla: Asus Ultra-Low Blue Light
 • Podpora PIP / PBP technologie: Ano
 • Podpora Asus SplendidPlus Video Inteligence: Ano
 • Počet přednastavených video režimů: 8
 • Přednastavené režimy: sRGB, Krajina, Divadlo, Standardní, Noční scéna, Hra, Čtení, Tmavá místnost

Audio

 • Integrované reproduktory: Ano
 • Počet reproduktorů: 2x 2W RMS
 • Celkový akustický výkon: až 4 W RMS

Konektivita

 • Audio rozhraní: 1x 3,5mm audio výstup
 • Grafické výstupy: 2x HDMI 1.4, 1x HDMI 2.0, 1x DP 1.2
 • Konektory: 4x USB-A 3.1 (downstream), 1x USB-C 3.1 (upstream), 2x Thunderbolt 3

Provozní informace

 • Napájení: 100 až 240 V
 • Jmenovitá frekvence: 50 / 60 Hz
 • Podpora USB-C PowerDelivery: Ano
 • Maximální nabíjecí výkon: 45 W
 • Energetická třída monitoru: G
 • Spotřeba ve Stand-By režimu: 0,5 W
 • Průměrná spotřeba energie: 25 W
 • Spotřeba elektrické energie za 1000 hodin: 32 kWh

Uchycení

 • Bezpečnostní zámek: Kensington Lock
 • Standard uchycení: VESA
 • Rozměry VESA: 100 x 100 mm
 • Nastavitelná výška stojanu: 0 až 12 cm
 • Otočný čep / pivot: +90 až -90°
 • Naklonění: +23 až -5°
 • Otočení: +60 až -60°
 • Orientace sledování: horizontální / vertikální

Fyzické vlastnosti

 • Barva: černá a šedá
 • Hmotnost bez stojanu: 5,4 kg
 • Rozměry bez stojanu (Š x V x H): 61,4 x 35,3 x 5,5 cm
 • Hmotnost se stojanem: 8,5 kg
 • Rozměry se stojanem (Š x V x H): 61,4 x 38,6 x 22,1 cm
 • Celková hmotnost balení: 11,5 kg
 • Celkové rozměry balení (Š x V x H): 73 x 43 x 29 cm

Obsah balení

 1. 1x monitor Asus PA27AC
 2. 1x nastavitelný stojan
 3. 1x přívodní kabel
 4. 1x Thunderbolt 3 kabel
 5. 1x USB kabel pro upstream
 6. 1x DisplayPort kabel
 7. 1x kabel DisplayPort / miniDP
 8. 1x HDMI kabel
 9. 1x kabelová spona
 10. 1x podpůrné CD
 11. 1x zpráva o kalibraci barev
 12. 1x uživatelský návod k použití

Parametre

na sklade vypredané
Hmotnosť 10,5 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Naposledy navštívené

Monitor Asus ProArt PA27AC 237" IPS WQHD, 2560x1440, HDR10, HDMI, Thunderbolt 3

27” grafický monitor, IPS panel, QHD rozlišení, obnovovací frekvence až 120 Hz (VRR), kalibrace barev s věrností Delta E < 2, barevné pokrytí 100% sRGB/Rec.709, DisplayHDR400, pomocné nástroje QuickFit Virtual Scale a ProArt Preset / Palette / Widget.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.