Základná doska Gigabyte B550M GAMING (rev. 1.0) 2 x DDR4, HDMI

105,95 s DPH 88,29 € bez DPH
Vypredané
Základná doska pre procesory AMD Ryzen 3000/4000/5000 Series, formát Micro ATX, pätica AM4, XMP profily, 2x DIMM DDR4-5100, 4x SATA III, M.2 konektor, 1x PCIE 4.0 x16, 2x PCIE 3.0 x1.široké USB rozhranie, HDMI 2.1, LED lišta, RGB Fusion 2.0.
Výrobca:
Obj. čislo:
PEN12710350
na sklade
vypredané

Základná doska Gigabyte B550M GAMING (rev. 1.0) 2 x DDR4, HDMI

Chcete si postaviť úplne nový počítač, ktorý rozbehne všetky najnovšie herné tituly a má skvelé vyhliadky aj do budúcnosti? Potom zvoľte základnú dosku Gigabyte AORUS B550M Gaming, ktorá podporuje procesory AMD Ryzen 3000 / 4000 / 5000 Series, kedy má na uloženie procesora pripravenú päticu AM4. Snúbi v sebe kompaktné rozmery a dostatočné množstvo konektorov a je určená pre miniatúrne kancelárske aj herné PC zostavy, kedy sa hodí na montáž do priestorovo úsporných skríň formátu Micro ATX.

Základná doska Gigabyte B550M Gaming má celkom 2 sloty DIMM DDR4 pre osadenie RAM s kapacitou až 64 GB a s frekvenciou do 5100 MHz.

Pre osadenie pamäte RAM budete mať k dispozícii celkom 2 sloty DIMM DDR4 s kapacitou až 62 GB a s frekvenciou do 4600 MHz, ktoré umožnia čítanie aj zápis pre dočasné uloženie spracovávaných dát a spustených programov. Pamäťová technológia ECC potom spoľahlivo detekuje a eliminuje náhodné chyby v operačnej pamäti, ktoré by inak mohli mať katastrofálne následky. Skrze štvoricu portov SATA III a konektor M.2 potom pripojíte bleskurýchle SSD disky s podporou TPM platformy pre bezkonkurenčné zabezpečenie za každej situácie.

Základná doska Gigabyte B550M Gaming je pripravená na pridanie grafickej karty vďaka slotu PCI Express 16x s obojsmernou priepustnosťou až 64 GB/s.

Základná doska je pripravená na pridanie grafickej karty vďaka slotu PCI Express 16x s obojsmernou priepustnosťou až 64 GB/s. PCIe 4.0 pozícia totiž poskytuje 2násobnú šírku pásma oproti rozhraniu PCIe 3.0 a je navyše vybavená chladičom Thermal Guard, ktorý znižuje teplotu modulu a umožňuje mu tak využiť jeho plný výkon. Inovatívny jednodielny dizajn tienenia z nerezovej ocele zosilňuje konektory PCIe a poskytuje extra pevnosť potrebnú na podporu ťažkých grafických kariet, čo výrazne rozširuje kompatibilitu tejto základnej dosky.

Inovatívny jednodielny dizajn tienenia z nerezovej ocele zosilňuje konektory PCIe a poskytuje extra pevnosť potrebnú na podporu ťažkých grafických kariet.

Doska Gigabyte B550M Gaming je potom dokonale prispôsobená na pretaktovanie procesora, pretože ponúka robustné tienené napájanie a niekoľko možností chladenia, čo pomáha k dosiahnutiu vysokej stability systému. XMP technológia umožňuje ľahký a rýchly overclocking pomocou takzvaných XMP profilov, ale pre fajnšmekrov je tu aj možnosť pokročilého pretaktovania pre vytlačenie úplného maxima.

Základná doska Gigabyte B550M Gaming sa môže pochváliť XMP technológiou, ktorá umožňuje ľahký a rýchly overclocking pomocou profilov.

Parádnu konektivitu zaistí veľmi široké USB rozhranie, ktoré maximálne rozšíri kompatibilitu vášho PC. Doska ďalej ponúka konektor HDMI 2.1 so šírkou pásma až 48 GB/s, čo je 2krát viac ako u predchádzajúcej generácie. Odomyká tak možnosť prenosu väčšieho množstva video streamov, natívny filmový pomer 21:9, podporu Full HDR a HDCP 2.3, čím poskytne divákom ten najlepší možný vizuálny zážitok.

Doska Gigabyte B550M ponúka konektor HDMI 2.1 so šírkou pásma až 48 GB/s, ktorý odomyká možnosť prenosu väčšieho množstva video streamov, natívny filmový pomer 21:9 aj podporu Full HDR a HDCP 2.3.

Každé zariadenie, ktoré chce byť prepojené s okolitým svetom, musí mať nejakú sieťovú kartou. Táto základná doska je tak vybavená vysoko výkonným sieťovým čipom Realtek 8118AS pre počítačových hráčov, ktorý automaticky prideľuje šírku pásma na zabezpečenie najvyššej sieťovej priority daného multiplayerového herného titulu či cloudovej aplikácie. Sľubuje výrazne menšiu paketovú prevádzku aj nižšiu spotrebu energie oproti priamej konkurencii. Zaisťuje sieťovú komunikáciu z pohľadu klienta a stará sa o všetky súvisiace funkcie pre úplne plynulú sieťovú prevádzku za každej situácie.

Súčasťou dosky Gigabyte B550M Gaming je aj sieťová karta Realtek 8118AS, ktorá automaticky prideľuje šírku pásma na zabezpečenie najvyššej sieťovej priority pre danú hru či aplikáciu.

Súčasťou dosky je aj zvuková karta Realtek ALC887, ktorá umožňuje reprodukciu zvuku s 7.1CH priestorovým efektom pre multimediálnu zábavu všetkého druhu. Táto karta je bezpečne izolovaná od zvyšku systému, čo zabraňuje nepríjemnému rušeniu, ktoré môže skresľovať či dokonca úplne znehodnotiť vydávaný zvuk. Trojica štandardných 3,5 mm audio jackov poslúži na pripojenie rôznorodých reproduktorov, subwooferov, slúchadiel, mikrofónov alebo iných audio zariadení a integrovaný zosilňovač slúži na zosilnenie signálu pre veľmi kvalitné slúchadlá s vysokou impedanciou, čo prináša oveľa čistejší a bohatší zvuk.

Súčasťou dosky Gigabyte B550M Gaming je tiež 8-kanálová zvuková karta od Realtek Audio, ktorá umožňuje reprodukciu zvuku s 7.1-kanálovým priestorovým efektom

Základná doska je vybavená holistickým integrovaným I/O krytom, predinštalovaným IO shieldingom a rozšíreným dizajnom chladiča pre lepšiu ochranu a optimálne tepelné riešenie. S nástrojom Smart Fan 5 si potom môžete byť istí, že si váš herný počítač vždy zachová svoj vysoký výkon, pretože každý header umožňuje zapojenie klasických aj PWM ventilátorov. Užívateľ si potom môže nastaviť krivku ventilátora v závislosti na teplote snímanej senzorom, čo pomôže prísť prehriatiu systému či akýmkoľvek stratám výkonu. Pomocou funkcie Fan Stop zase nastavíte akýkoľvek ventilátor tak, aby zastavil prevádzku, akonáhle teploty klesnú pod stanovenú prahovú hodnotu.

Základná doska Gigabyte B550M Gaming je vybavená holistickým integrovaným I/O krytom, predinštalovaným IO shieldingom a rozšíreným dizajnom chladiča pre lepšiu ochranu a optimálne tepelné riešenie.

Základná doska Gigabyte B550M Gaming má v sebe ukryté obvody s až 3násobne vyššou úrovňou odolnosti voči ESD, než je bežné. To pomáha lepšie chrániť základnú dosku aj jej kľúčové komponenty pred prepätím a možným poškodením statickou elektrinou, takže sa vaše PC oveľa lepšie vysporiada s akýmkoľvek potenciálne nepravidelným a nekonzistentným napájaním.

Základná doska Gigabyte B550M Gaming má v sebe ukryté obvody s až 3násobne vyššou úrovňou odolnosti voči ESD, než je bežné.

Zlúčeniny síry vo vzduchu môžu prenikať do rezistorov, čo spôsobuje chemickú zmenu a následne aj skratovanie, vďaka ktorému nebude základná doska fungovať. Anti-Sulphur design rezistorov dodáva základným doskám úplne novú úroveň odolnosti, kedy úplne eliminuje riziko prieniku zlúčenín síry do elektrického obvodu, čím sa značne predĺži životnosť základnej dosky Gigabyte B550M Gaming.

Anti-Sulphur design rezistorov eliminuje riziko prieniku zlúčenín síry do elektrického obvodu, čím sa značne zvýši odolnosť a predĺži životnosť základnej dosky Gigabyte B550M Gaming.

Vo výbave základnej dosky nechýba aj viaczónová adresovateľná RGB LED lišta pre dokonalé efekty podsvietenia, ktoré si môžete prispôsobiť pomocou softvéru Gigabyte RGB Fusion 2.0, čo najviac ocenia počítačoví hráči pri budovaní svojho herného kútika. LED osvetlenie môžete napríklad zosynchronizovať s vašou obľúbenou hudbou či nastaviť, aby sa menilo v závislosti od teploty procesora.

Vo výbave základnej dosky Gigabyte B550M Gaming nechýba aj viaczónová adresovateľná RGB LED lišta pre dokonalé efekty podsvietenia, ktoré si môžete prispôsobiť pomocou softvéru Gigabyte RGB Fusion 2.0.

Funkcia GIGABYTE Q-Flash Plus umožňuje používateľom aktualizovať BIOS na najnovšiu verziu pomocou flashdisku bez toho, aby bolo nutné osadzovať dosku procesorom či pamäťou. Najnovšiu verziu BIOSu stačí premenovať a stiahnuť na flashdisk a zapojiť ho do určeného portu, ktorý je označený bielou farbou. Potom je možné automaticky nahrať BIOS bez nutnosti osadenia aj bez potreby stlačenia akéhokoľvek tlačidla.

Hlavné prednosti

 • Základná doska Gigabyte B550M Gaming má pre CPU pripravenú päticu AM4
 • Podporuje centrálne procesorové jednotky AMD Ryzen 3000 / 4000 / 5000 Series
 • Doska je vhodná pre kancelárske aj herné PC o rozmere skrine Micro ATX
 • 2 DIMM sloty slúžia pre DDR4 RAM s kapacitou 64 GB a s frekvenciou do 5100 MHz
 • Pre pevné disky sa na základnej doske B560M nachádzajú 4 konektory SATA III
 • M.2 konektor poslúži pre bleskurýchle SSD disky s podporou TPM platformy
 • Doska Gigabyte B550M Gaming je prispôsobená na pretaktovanie procesora
 • Ponúka robustné tienené napájanie a niekoľko možností chladenia = vysoká stabilita
 • XMP technológia umožňuje ľahký a rýchly overclocking pomocou profilov
 • Pre fajnšmekrov je tu možnosť pokročilého pretaktovania pre vytlačenie maxima
 • Základná doska je pripravená na pridanie GPU pomocou slotu PCI Express 16x
 • Konektivitu výrazne rozširuje USB rozhranie, vrátane štandardu USB 3.2 Gen 1
 • Doska je vybavená výkonným sieťovým čipom Realtek 8118AS pre počítačových hráčov
 • Prideľuje šírku pásma, čím zaistí najvyššiu sieťovú prioritu pre danú hru či aplikáciu
 • Dokonalé 3D audio obstará 7.1kanálová zvuková karta Realtek ALC887
 • Trojica 3,5 mm audio jackov poslúži na pripojenie slúchadiel a audio systémov
 • Integrovaný zosilňovač zosilní signál pri veľmi kvalitných slúchadlách s vysokou impedanciou
 • Úsporné riešenie 5+3fázového digitálneho napájania VRM zvládne 50A prúd
 • Základná doska má v sebe ukryté obvody s až 3násobne vyššou odolnosťou voči ESD
 • Anti-Sulphur design eliminuje riziko prieniku zlúčenín síry do elektrického obvodu
 • Inteligentné riadenie ventilátorov pomocou Smart Fan 5 = účinné chladenie a nízka hlučnosť
 • Ku každému headeru je možné pripojiť klasický aj PWM ventilátor pre efektívne chladenie
 • Tepelná rúrka spája rozšírený chladič MOSFET a navrhnutý obdĺžnikový chladič
 • Viacvrstvový chladič PCH/M.2 a tepelná doska zaistí dokonalú stabilitu systému
 • Fan Stop zastaví prevádzku ventilátora, akonáhle teploty klesnú pod stanovenú hodnotu
 • Vo výbave základnej dosky nechýba aj viaczónová adresovateľná RGB LED lišta
 • Efekty podsvietenia si môžete prispôsobiť pomocou softvéru Gigabyte RGB Fusion 2.0

Špecifikácie

 • Značka: Gigabyte
 • Rad: AORUS
 • Model: B550M Gaming
 • Určenie: základná doska
 • Formát: Micro ATX (24,4 x 20,5 cm)

Softvér

 • Podpora pre OS: Windows 10 (64-bit)
 • Dodávaný softvér: Norton Internet Security, cFosSpeed ??Internet Accelerator

Čipová sada

 • Chipset: AMD B550
 • CPU: AMD Ryzen 3000 / 4000 / 5000 Series
 • Počet voľných slotov pre CPU: 1
 • Socket / pätica: AM4
 • Úroveň RAID: 0-striping, 1-mirroring, 10-mirroring
 • Sieťová karta: Realtek 8118AS
 • Zvuková karta: Realtek ALC887
 • Konfigurácia zvukovej karty: 7.1CH

Grafické jadro

 • Integrované grafické jadro: Áno (podľa CPU)
 • Maximálne podporované rozlíšenie (DVI-D): 1920 x 1200 @ 60 Hz
 • Maximálne podporované rozlíšenie (D-Sub): 1920 x 1200 @ 60 Hz
 • Maximálne podporované rozlíšenie (HDMI): 4096 x 2160 @ 60 Hz

RAM

 • Typ pamäte: DDR4 DIMM
 • Formát pamäte: 288-pin
 • Počet pamäťových slotov: 2
 • Maximálna veľkosť pamäte RAM (1 slot): 64 GB
 • Maximálna veľkosť pamäte RAM (všetky sloty): 128 GB
 • Maximálny počet kanálov pamäte: 2
 • Podporovaná kontrola integrity: ECC
 • Intel Optane Memory: Áno
 • Overclocking (OC): Áno
 • Frekvence RAM: 2133 / 2400 / 2666 / 2800 / 2933 / 3000 / 3200 / 3300 / 3333 / 3400 / 3466 / 3600 / 3666 / 3733 / 3800 / 3866 / 4000 / 4133 / 4266 / 4300 / 4400 / 4500 / 4600 / 4800 / 5100 MHz

Konektory a sloty

Rozširujúce sloty
 • 1x PCI Express 4.0 x16 slot
 • 2x PCI Express 3.0 x1 slot
Interné konektory
 • 1x 24-pin ATX hlavný napájací konektor
 • 1x 8-pin ATX 12V napájací konektor
 • 1x konektor pre ventilátor na chladiči procesora
 • 2x konektor pre systémové ventilátory
 • 4x konektor SATA III (6 GB/s)
 • 1x M.2 pätica
 • 1x záhlavie predného panelu
 • 1x audio záhlavie na prednom paneli
 • 1x hlavička reproduktora
 • 1x USB 3.2 Gen 1
 • 1x USB 2.0/1.1
 • 1x sériový port
 • 1x CMOS mazač
 • 1x nájazdová lišta
 • 1x adresovateľná hlavička LED pásky
 • 1x záhlavie RGB LED pásku
 • 1x hlavička Trusted Platform Module (TPM)
Konektory na zadnom paneli
 • 1x kombinovaný PS/2 port
 • 1x D-Sub port
 • 1x DVI-D port
 • 1x HDMI 2.1 konektor
 • 4x USB 3.2 Gen 1 port
 • 2x USB 2.0/1.1 port
 • 1x tlačidlo Q-Flash Plus
 • 1x RJ-45 port
 • 3x Audio Jack

Jedinečné vlastnosti

 • Podpora pre APP Center
 • BIOS
 • EasyTune
 • Rýchle spustenie
 • Game Boost ON/OFF
 • Nabíjanie
 • RGB Fusion 2.0
 • Inteligentné zálohovanie
 • Prehliadač systémových informácií
 • Podpora pre Q-Flash Plus
 • Podpora pre Q-Flash
 • Podpora pre Xpress Install

BIOS

 • 1 x 256 Mbit flash
 • AMI UEFI BIOS
 • PnP 1.0a, DMI 2.7, WfM 2.0, SM BIOS 2.7, ACPI 5.0

Fyzické vlastnosti

 • Farba: čierna
 • Hmotnosť: 1,5 kg
 • Hmotnosť balenia: 2 kg
 • Rozmery balenia (Š x V x H): 32 x 7 x 27 cm

Obsah balenia

 1. 1x základná doska Gigabyte B550M Gaming

Parametre

na sklade vypredané
Hmotnosť 1,5 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod

Naposledy navštívené

Základná doska Gigabyte B550M GAMING (rev. 1.0) 2 x DDR4, HDMI

Základná doska pre procesory AMD Ryzen 3000/4000/5000 Series, formát Micro ATX, pätica AM4, XMP profily, 2x DIMM DDR4-5100, 4x SATA III, M.2 konektor, 1x PCIE 4.0 x16, 2x PCIE 3.0 x1.široké USB rozhranie, HDMI 2.1, LED lišta, RGB Fusion 2.0.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Kliknutím na odkaz zároveň prehlasujete, že ak máte menej ako 16 rokov, tak ste požiadal/a svojho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním vašich osobných údajov. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.